Haberler

KİLİS ÇIKIŞ YOLUNDA

  • 09.01.2015
  • kilistso

Bloomberg Televizyonunda 8 Ocak 2015 tarihinde saat 13.00’da canlı yayınlanan “Çıkış Yolu” programının bu haftaki konukları aralarında Odamızın da bulunduğu “Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu” üyesi Odaların başkanları oldu. 

Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Antakya, Kahramanmaraş, Adıyaman, Osmaniye, Odalarından oluşan “Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu” üyesi Odaların Başkanları ve Genel Sekreterleri 4. Bölgesel Toplantısını Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında yaptılar. 

Toplantı öncesi Bloomberg TV’de canlı yayında Sami ALTINKAYA’ nın konuğu olan Oda başkanları Bölgenin kalkınmasına yönelik projelerini anlattılar. 

Oda Başkanımız Mehmet Erdal ÖNDEŞ’ in de görüşlerini belirttiği programda: Kilis-Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Kilis’i ve tüm bölgeyi İskenderun Körfezine bağlayacak olan Amanos Tüneli Projesi ile ilgili açıklamaları ilgi ile karşılandı. 

Bölgenin ortak sorunu olarak kabul edilen Suriyeli misafirler ve yaşanan sorunların çözümü konusunda KİTSO Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ ve diğer Oda Başkanları görüşlerini ve çözüm önerilerini sundular.

KİLİS ÇIKIŞ YOLUNDA
KİLİS ÇIKIŞ YOLUNDA