Haberler

CELKANLI: KOSGEB Acil Destek Kredisi Geri Ödemelerinin Ertelemesi için Başvuru Yapmayı Unutmayın

  • 26.04.2018
  • kilistso

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI KOSGEB Kredisinin geri ödemelerinin 1 yıl ertelenmesi ile ilgili bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Suriye’deki terör örgütleri tarafından atılan roketlerin hedefi olan Serhat Şehrimiz Kilis’te yaşanan ekonomik sıkıntıların azaltılması amacıyla verilen 40.000 TL faizsiz “Acil Destek Kredileri” Kilis’te ekonomik sıkıntıların devam etmesi nedeniyle Bakanlar Kurulunca 1 yıl faizsiz olarak ertelenmiştir.

Mücbir Sebep Halinin devam ettiği Kilis’imizde, Kredi kullanan hemşerilerimizi bir nebze de olsa rahatlatacak olan bu haber bizleri de mutlu etti.” Dedi.

Acil Destek Kredilerinin geri ödemelerinin erteletmek isteyen hemşerilerimizin kredi çektikleri bankalara bir dilekçe ile başvuru yapmaları gerektiğini belirten KİTSO Başkanı CELKANLI:

“Kredi ödemelerinin ertelenmesi için bireysel başvuru şartı var. Başvuru yapılmadan kredilerin ertelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu sebeple kredi ödemelerini erteletmek isteyen hemşerilerimizin bankaya bir dilekçeyle başvuru yapmaları gerekmektedir.” dedi.

Asıl temennilerinin kredi borçlarının tamamen silinmesi olduğunu belirten CELKANLI: “Acil Destek Kredilerinin ödemelerinin ertelenmesi konusunda emeği geçen herkese şahsım, üyelerim ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

CELKANLI: KOSGEB Acil Destek Kredisi Geri Ödemelerinin Ertelemesi için Başvuru Yapmayı Unutmayın