Haberler

KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO

  • 13.03.2018
  • kilistso

Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) organizasyonuyla iş dünyası ve kent protokolü Mehmetçiğe destek ve bölge halkına moral vermek ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) ile “Kardeşlik ve İşbirliği Protokolü” imzalamak için 140 kişilik heyetle Kilis’e geldi.

Ziyaretin kapsamında Kilis Valiliği’ne giden heyeti Vali Dr. Mehmet TEKİNARSLAN ağırladı. Ziyaretin Kilis halkına ve kendilerine büyük bir moral verdiğini ifade eden Vali TEKİNARSLAN, “DEAŞ bölgemizde bugüne kadar 95 roket saldırısı gerçekleştirdi. Bu saldırılarda 24 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. Terör örgütleri farklı isimlerle aynı çanaktan beslenmeye devam ediyor. Ülkemizin haklı ve güçlü mücadelesi mutlaka başarıya ulaşacaktır” dedi.

Daha sonra söz alan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi;

“Sayın Valilerim, Sayın Belediye Başkanlarım, Sayın Milletvekillerim, Sayın Meclis ve Oda Başkanlarım, Bursa İş Dünyasının Çok Değerli Temsilcileri, Sayın Misafirler ve Basınımızın güzide temsilcileri hepinizi saygıyla selamlıyor barışın ve huzurun ana şehri Kilis’e hoş geldiniz diyorum.

2011 yılında başlayan Suriye’deki olayların giderek iç savaşa dönüşmesi neticesinde Kilis büyük bir göç dalgası ile karşı karşıya kalmıştır.

Bu gün kendi nüfusundan daha fazla Suriyeli misafire ev sahipliği yapmaktadır. 93.400 kişi olan merkez nüfusuna karşılık yaklaşık 130.000 Suriyeliye ev sahipliği yapmaktadır.

İçinde bulunduğumuz coğrafyada uluslar arası boyutta yaşanan sorunlar 18 Ocak 2016 tarihinden itibaren Kilis’i hedef haline getirmiş 05.05.2016 tarihinden itibaren Roketli saldırılara maruz kalmıştır.

Bu güne kadar Kilis’e 95 roket atılmış, 24 kişi şehit olmuştur. 100 den fazla kişi yaralanmıştır.

24 Ağustos 2016 tarihinde başlayan Fırat Kalkanı ve 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekâtı ile Kilis’te güvenlik yeniden tesis edilmiştir.

Allah Devletimize, Milletimize ve Ordumuza zeval vermesin. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Kilis’i bu zor gününde yalnız bırakmayarak bizlere destek olan Bursa İlimizin çok değerli heyeti ve Bursa iş dünyasının Kilis’e ziyaretleri bizlere moral ve güç vermiştir.

Ziyaretinden dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirterek şahsım ve camiam adına şükranlarımı sunar hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlarım.”

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalandı. Her iki odanın ortak projeler ve çalışmalar yürütmesi amacıyla hazırlanan protokol BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BURKAY ile KİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ arasında imzalandı. BTSO ile imzalanan protokolün kendilerine büyük bir memnuniyet verdiğini söyleyen ÖNDEŞ, bölgenin çok ciddi anlamda bir yatırıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Kilis’te 45 milyon metrekarelik genişleme alanına sahip yeni bir Tekstil Organize Sanayi Bölgesi kurduklarını ifade eden ÖNDEŞ, “Bursalı sanayicilerimizi bu bölgede yatırıma davet ediyorum. Bursa iş dünyasının tecrübesinden faydalanmak istiyoruz” dedi. 

Kilis ziyareti kapsamında Bursa heyetinin bir diğer durağı ise Kilis Belediyesi oldu. 2’nci Hudut Tabur Komutanlığını da ziyaret eden Bursa heyeti ayrıca Kilis esnafı ile sohbet ederek kent halkına moral verdi.  

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BURKAY, “Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bölge coğrafyamızın yeniden huzura kavuşması için çok önemli bir mücadele veriyor. İnşallah bu mücadelenin sonunda da Kilis ve bölge coğrafyamız yeniden zenginlik merkezine dönüşecek. Bizler Bursa iş dünyası olarak her sektörden temsilcilerimizle buradayız. Hem Kahraman Mehmetçiğimiz hem de bölge halkı için taşıdığımız hassasiyeti göstermek istedik” diye konuştu. İmzaladıkları protokolle Bursa ekonomisinin tecrübesi ve yatırım potansiyelinden Kilis’in faydalanmasını amaçladıklarını dile getirdi. 

KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO
KİTSO’NUN MİSAFİRLERİ BTSO