Haberler

ÖNDEŞ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

  • 10.01.2018
  • kilistso

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı Mehmet Erdal ÖNDEŞ, Mesai mevhumu gözetmeksizin görev yapan gazetecilerimiz önemli bir mesleği icra ettiklerini bildirdi.

ÖNDEŞ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, halkın haber alma özgürlüğü için özveri ile çalışan gazetecilerin yaptığı hizmetlerin takdire şayan olduğunu ifade etti.

ÖNDEŞ açıklamalarına şöyle devam etti:

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır. Gazetecilerin insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu bulunmaktadır. Gazetecilerimizin bu önemli misyonu yerine getirmek ve halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

Bu nedenle, güçlü gazetecilerin güçlü basın kuruluşlarının; Güçlü basın kuruluşlarının da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacağı bir gerçektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde  önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim.

ÖNDEŞ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI