Haberler

KİTSO BAŞKANI M. ERDAL ÖNDEŞ’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

  • 23.11.2017
  • kilistso

Günümüz dünyasında olduğu gibi; ülkemizin de gelişim, değişim ve kalkınmasını gerçekleştirip gelecekle ilgili hedeflerimize ulaşmada eğitim ve öğretmenin görevi çok büyüktür. Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir.

Tarihin her döneminde toplumsal gelişmenin itici gücü olan eğitimin önemi, her şeyin insana odaklandığı, bilginin en büyük beşeri ve sosyal sermaye olduğu çağımızda giderek artmaktadır. Dolayısıyla eğitim alanında atacağımız her olumlu adım, milletimizi medeniyet yarışında daha başarılı kılacaktır.

Bunu sağlayacak olan da hiç şüphesiz sevgi, saygı, özverinin simgesi ve çağdaş uygarlığın temel belirleyicisi olan öğretmenlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor; emekli ve görevleri başında bulunan saygıdeğer öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

KİTSO BAŞKANI M. ERDAL ÖNDEŞ’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI