Haberler

UNUTMADIK..UNUTMAYACAĞIZ…

  • 09.11.2017
  • kilistso

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak şunları söyledi;

“10 Kasım, milletimiz için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Bizlere bugün düşen en büyük görev ve hedef onun bıraktığı eserleri yaşatmak ve yeni nesillere aktarmaktır. Türk milletine çağdaş uygarlık kapılarını açarak Cumhuriyet gibi önemli bir kazanımı miras bırakan Atatürk´ün fikirlerinin yaşatılmasının ve yüceltilmesinin hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmamalıyız. Bu nedenle yönünü aydınlık yarınlara çeviren, müreffeh ve güçlü bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam etmeliyiz.

Atatürk’ün dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yöneticidir. Bağımsızlık karakteri, milletine ve ülkesine olan sevgisi, milli egemenlik ve demokrasi anlayışı, çağdaş uygarlık hedefleriyle yalnızca bizlerin değil, tüm dünyanın hayranlığını kazanan, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde bir kez daha özlem ve rahmetle anıyoruz.”

UNUTMADIK..UNUTMAYACAĞIZ…