Haberler

MÜCBİR SEBEP HALİ YENİDEN UZATILDI

  • 20.06.2017
  • kilistso

Kilis’te devam eden Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılmasıyla ilgili bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi;

“Bilindiği üzere Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmiş, buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 31 Mart 2017 tarihine kadar ertelenmiş, Kilis’in ekonomik şartlarında bir düzelme olmadığı gerekçesi ile yine talebimize istinaden 30 Haziran 2017 tarihine kadar yeniden uzatılmış idi.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması ile ilgili talebimiz olumlu sonuçlamış ve Mücbir Sebep Hali 30 Eylül 2017 tarihine kadar yeniden uzatılmıştır. Buna göre her türlü Vergi, ödemeleri 27 Kasım 2017 tarihine kadar, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri ise 30 Kasım 2017 tarihine kadar ertelenmiştir.Bu konuda emeği geçen herkese şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ederim.

 

7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında; her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Primlerinin yeniden yapılandırılmasının son günü 30 Haziran 2017’dir.

Ancak ertelenen vergi ve primlerimizin Kasım ayında toplu olarak ödenmesi gerekmektedir. Yaşanan ekonomik sıkıntılarımız henüz devam etmektedir. Bu borçların defaten ödenmesi zaten ekonomik kriz içinde olan firmalarımız nezdinde yeni bir sıkıntı yaratacaktır.

Temennimiz ve beklentimiz bu borçların bir defaya mahsus silinmesidir.”

MÜCBİR SEBEP HALİ YENİDEN UZATILDI