Haberler

KİTSO MÜCBİR SEBEBİN UZATILMASI İÇİN TALEPDE BULUNDU

  • 13.06.2017
  • kilistso

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, 30 Haziran 2017 tarihinde sona erecek Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması için yeniden talepte bulunulduklarını belirterek konu hakkında bir açıklama yaptı;

“Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmiş, buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 31 Mart 2017 tarihine kadar ertelenmiş, Kilis’in ekonomik şartlarında bir düzelme olmadığı gerekçesi ile yine talebimize istinaden 30 Haziran 2017 tarihine kadar yeniden uzatılmış idi.

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi Kilis’in ekonomik şartlarında henüz bir düzelme olmadığı ve krizin etkilerinin halen devam etmesi nedeni ile mücbir sebepten dolayı ertelenerek biriken borçların 2017 yılı içerisinde ödenmesi yeni bir kriz yaratacaktır.

Bu nedenle borçların silinmesi veya Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması hususunu Maliye Bakanımız Naci AĞBAL’a ileterek talebimizi yeniden takdir ve tasviplerine arz ettik. Olumlu sonuçlanacağını ümit etmekteyiz.” Dedi.

KİTSO MÜCBİR SEBEBİN UZATILMASI İÇİN TALEPDE BULUNDU