Haberler

MÜCBİR SEBEP HALİ UZATILDI

  • 31.03.2017
  • kilistso

Kilis’te devam eden Mücbir Sebep Halinin 30.06.2017 tarihine kadar uzatılması nedeniyle bir açıklama yapan KİTSO Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ şunları söyledi;

“Bilindiği üzere Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmiş, buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 31 Mart 2017 tarihine kadar ertelenmişti.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması ile ilgili talebimiz olumlu sonuçlamış ve Mücbir Sebep Hali 30 Haziran 2017 tarihine kadar yeniden uzatılmıştır. Buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 30 Ağustos 2017 tarihine kadar ertelenmiştir. Bu konuda emeği geçen herkese şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ederim.

Ancak ertelenen vergi ve primlerimizin Ağustos ayında toplu olarak ödenmesi gerekmektedir. Yaşanan ekonomik sıkıntılarımız henüz devam etmektedir. Bu borçların defaten ödenmesi zaten ekonomik kriz içinde olan firmalarımız nezdinde yeni bir sıkıntı yaratacaktır.

Temennimiz ve beklentimiz bu borçların bir defaya mahsus silinmesidir.”

MÜCBİR SEBEP HALİ UZATILDI