Haberler

MÜCBİR SEBEBİN UZATILMASI İÇİN KİTSO TALEPDE BULUNDU

  • 03.03.2017
  • kilistso

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ, 31 Mart 2017 tarihinde sona erecek Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması için talepte bulunulduklarını belirtti. Konu hakkında bir açıklama yapan ÖNDEŞ;

“Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Kilis’in roketli saldırılara maruz kalması nedeni ile 01 Mart 2016 tarihinden itibaren Kilis’te Mücbir Sebep Hali ilan edilmiştir. Buna göre her türlü Vergi, SSK ve Bağ-Kur Prim ödemeleri 31 Mart 2017 tarihine kadar ertelenmiştir.

Kilis’in ekonomik şartlarında henüz bir düzelme olmadığı ve krizin etkilerinin halen devam etmesi nedeni ile mücbir sebepten dolayı ertelenerek biriken borçların 2017 yılı içerisinde ödenmesi yeni bir kriz yaratacaktır.

Bu nedenle borçların silinmesi veya Mücbir Sebep Halinin yeniden uzatılması hususunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Binali YILDIRIM, Başbakan Yardımcımız Mehmet ŞİMŞEK, Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ, Maliye Bakanımız Naci AĞBAL, Gümrük ve Ticaret Bakanımız, Bülent TÜFEKCİ, Kalkınma Bakanımız Lütfi ELVAN, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ,  Kilis Milletvekillerimiz M. Hilmi DÜLGER ve Reşit POLAT’a ilettik.” Dedi.

MÜCBİR SEBEBİN UZATILMASI İÇİN KİTSO TALEPDE BULUNDU