Haberler

ÖNDEŞ: KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteği başvurusu açıldı.

  • 16.02.2017
  • kilistso

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Krulu Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ KOSGEB’in KOBİ'lere yönelik faizsiz Kredi uygulamasına ilişkin bir açıklama yaparak şunları söyledi;

“KOSGEB Başkanlığı tarafından KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla Türkiye genelini kapsayan ve 50 bin lira üst limitli bu kredinin faizsiz, tutarak ilk 12 ay ödemesiz, kalanı ise üçer aylık eşit taksitler halinde ödenebilecek toplam 36 ay vadeli bir kredi olacak.”

Daha önce Kilis’e özel açıklanan ve 40 bin üst limiti olan kredi desteğinin başvurularının devam ettiğini dile getiren ÖNDEŞ, “hemşerilerimiz hem Kilis’e özel 40 bin üst limitli destekten hem de Türkiye genelini kapsayan 50 bin üst limitli desteklerden faydalanabileceklerdir.” Dedi.

ÖNDEŞ, 14 Aralık 2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile esnaf ve sanatkârlara kullandırılan 30 bin liralık faizsiz krediden yararlanan esnaf ve sanatkârların bu programdan yararlanamayacağını da bildirdi.

Kredi başvuruların başladığını ve 20 Şubat'a kadar "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" internet adresinden başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

ÖNDEŞ: KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteği başvurusu açıldı.