Haberler

KİTSO’NUN KONUĞU T.C. ZİRAAT BANKASI BÖLGE YÖNETİCİSİ RECEP TÜRK

  • 26.05.2016
  • kilistso

T.C. Ziraat Bankası Gaziantep Bölge Yöneticisi Recep TÜRK KİTSO’yu ziyaret etti.

 

Kilis’te son yaşanan olaylar ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere KİTSO’ da bulunduklarını ifade ederek, Kilis’e atılan roketler nedeni ile bir güvenlik sorunu oluştuğunu ve buna bağlı olarak ekonomik sorunlar yaşandığını belirten Recep TÜRK: “Ziraat Bankası olarak Kilis’e bankacılık hizmetleri konusunda her türlü yardımı yapacaklarını, bu konuda hizmetlerinde bir aksama yaşamayacağını” söyledi.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal ÖNDEŞ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bugün Kilis’in en önemli ana sorunu güvenliktir. Buna bağlı olarak esnafımızın, sanayicimizin ve iş adamlarımızın sorunları vardır. Gelinen noktada esnafımız, sanayicimiz ve iş adamlarımız çek ve senetlerini ödeyemez, alacaklarını tahsil edemez duruma gelmiştir. Esnaf siftah yapmadan dükkân kapatmaktadır.

 

Yaşanan bu krizin etkisinin azaltılması, esnaf - sanayici ve iş adamlarımızın ayakta kalmaları için acil olarak ilave desteklere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu desteklerin başında piyasaya sıcak para sürülmesi ve ödenmesinde güçlük çekilen kredilerin faizsiz olarak ertelenmesi gelmektedir.

 

Bu konuda Başbakanlık, ilgili Bakanlıklar ve Kilis’te şubeleri bulunan banka Genel Müdürlüklerinden talepte bulunduk ve konuyu takip etmekteyiz.” Dedi. 

KİTSO’NUN KONUĞU T.C. ZİRAAT BANKASI BÖLGE YÖNETİCİSİ RECEP TÜRK