Haberler

17
 AHİLİK HAFTASI KUTLANDI

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ‘Ahilik Haftası’ etkinliği düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene; Vali Vekili Fehmi Sinan Niyazi, Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Yalçın, Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger, ile oda başkanları, oda yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Vekili Fehmi Sinan Niyazi, Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger, KESOB Başkanı Şevket Memiler, KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı yaptıkları konuşmalarda Ahiliğin öneminden bahsettiler.

Konuşmaların ardından meslek liselerinde dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi.

İlin ahisi Hasan Tatar olurken ilin kalfası İbrahim Halil Tiryaki, ilin çırağı Mehmet Akif Öztiryaki oldu.
İlin ahisi Hasan Tatar, yılın ahisi seçilmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Program halk oyunları ekiplerinin gösterileri, yılın ahisinin ve protokol üyelerinin kaftan giymeleri ile katılımcılara pilav ve tatlı ikramı ile son buldu.

 

[Devamını oku...]

16
Kilis'te Ahilik Haftası etkinlikleri

  Kilis’te, ‘Ahilik Haftası’ nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.

Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB), ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) tarafından ‘Ahilik Haftası’ etkinliği gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törende,
KESOB Başkanı Şevket Memiler, KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının okunmasının ardından programın ilk günkü etkinlikleri sona erdi.

[Devamını oku...]

11
  KAMU DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KİTSO'DA YAPILDI

 Kilis Ticaret ve Sanayi Odası-İpekyolu Kalkınma Ajansı Birlikteliğiyle Kamu Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
KiTSO Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI'nın moderatörlüğünde, Kilis İl Tarım ve Orman Müdür Songül KADIOĞLU, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan AKYILMAZ, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü İsmet İNCE, Kilis İl KOSGEB Müdürü Murat KÜÇÜKOĞLU devlet destekleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular.
Üretici firmaların da bir araya geldiği toplantı, soru cevaplarla sona erdi.

[Devamını oku...]

04
ÜYELERİMİZE DUYURU!!!
  İlgi: Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın 05.07.2019 tarihli, 157093 sayılı ve poşet uygulamaları hakkında yazı   Çevre ve Şehircil...

[Devamını oku...]

03
KİLİS-FIRAT KALKANI BÖLGESİ TİCARET FORUMU TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesi saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kilis’in tanıtım ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

 

KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı  “Ekonomi bizlerin bir araya gelerek, geliştirebileceği bir sistemdir. Bunun da başında aslında üretim geliyor. Bu yükü bölgede sizler ve Kilisliler çekiyor. Bu nedenle de biz beraber hareket etmek zorundayız. İlişkilerin geliştirilmesi için sizlerle toplantılara daha çok gerçekleştiriyoruz. Bugünkü toplantının asıl amacı şudur, Suriye’de bir mala ihtiyaç var, fakat Suriyeli vatandaş, bu malın Kilis’te üretildiğinin farkında değil, aslında o mal organize sanayi bölgesinde üretiliyor. Sizlerle organize sanayi bölgesindeki iş adamlarını bir araya getiriyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Recep Soytürk de yaptığı konuşmada, bölgede üretilen tarım ürünlerine dikkat çekerek, "Geçişkenlik kısıtlı olduğu için Türkiye tarafında bunların satılması zor idi, bugün eskiye göre çok iyi durumdayız. Kilis’ten bir ticaret erbabı, Gaziantep ve Kayseri’den her hangi bir ticaret erbabı Azez’e, Çobanbey’e, Mare’ye gelip yaklaşık 18 tarım ürünü, bir de kalıp halindeki hurda olmak üzere 19 kalem ürünü valilikçe akredite edilmiş olan Suriyeli firmalardan çok rahatlıkla alabiliyor. Gümrük kapısından geçirebiliyor, başka bir izne gerek kalmadan, böyle bir durum, daha öncede bir araya gelerek konuştuk. Ama bunu uygulamaya getirmemiz lazım, rejim bölgesine veya PYD bölgesine ürünler gideceğine Türkiye tarafına gelsin” diye konuştu.

Toplantıya Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Topumcu, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı ve Azez Ticaret Odası Başkanı İbrahim Drbala katıldı.

Toplantı sonrası Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıtlı üretici firmaların fuaye alanında açmış oldukları standları, Suriyeli Alım Heyetinin gezmesiyle son buldu.

[Devamını oku...]

29
OTO GALERİCİLERİN MESLEKİ BELGELERİ TESLİM EDİLDİ

 Mahireller projesi ile Kilis’te MYK Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumluları Mesleki Belgelendirme sınavı sonucunda başarılı olanlara belgeleri KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı tarafından takdim edildi

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 74İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son